සණස ප්‍රිමියර් ලීග් ක්‍රිකට් තරඟාවලිය 2024 දක්ෂතා සහ එකමුතුකමේ සමඟින්

සණස ප්‍රිමියර් ලීග් ක්‍රිකට් තරඟාවලිය 2024 දක්ෂතා සහ එකමුතුකමේ සමඟින්

සණස ප්‍රිමියර් ලීග් ක්‍රිකට් තරඟාවලිය 2024 නාරාහේන්පිට ශාලිකා ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාංගණයේදී එහි අසිරිය දිග හැරෙන අතර, අමතක නොවන ක්‍රීඩා විශිෂ්ඨත්වය ප්‍රදර්ශනය කිරීමට වේදිකාව සකසද්දී ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාව පෙර නොවූ විරූ අන්දමින් ඉහළ ගියේය. චරිත් නිලංක ද සිල්වා මහතාගේ නායකත්වය යටතේ සණස ජාතික තරුණ සම්මේලනය විසින් සංවිධානය කරන ලදී. සණස ජාතික තරුණ සම්මේලනයේ සභාපති නිලංක ද සිල්වා මහතා අදහස් දක්වමින් මෙම තරඟාවලිය සුහද තරඟකාරීත්වයේ සහ සුහදතාවයෙන් ප්‍රජාවන් එකමුතු කරමින් ක්‍රිකට් දක්ෂතාවයේ මුදුන් මල්කඩ බවට පත් විය.

මෙම තරඟාවලිය බාලක සහ බාලිකා කාණ්ඩ දෙකෙන්ම එහි ශූරයින් සහ අනුශූරයන් බවට පත් විය. බාලක ශූරතාවයට කෑගල්ල චැලෙන්ජර්ස් කණ්ඩායම හිමිකම් කීවේ තොරණගහපිටිය සණස කණ්ඩායම වන අතර, පිටියේ කැපී පෙනෙන දක්ෂතා සහ ඔරොත්තු දීමේ හැකියාව පෙන්නුම් කරමින් බාලක අනුශූරතාව දකුණු අතුරුගිරිය සණස නියෝජනය කළ ටයිටන්ස් කලම්බු කණ්ඩායමට හිමිවිය.

මේ අතර බාලිකා අංශයේ සුවිශේෂී දස්කම් සහ කණ්ඩායම් ක්‍රියාකලාපය පෙන්නුම් කරමින් මීගොඩ අභය සනස ක්වීන්ස් කලම්බු කණ්ඩායම බාලිකා ශූරියන් ලෙස ජයග්‍රහණය කිරීමට සමත් විය. තරගාවලිය පුරාවටම ප්‍රශංසනීය දක්‍ෂතා සහ ආත්මයක් ප්‍රදර්ශනය කළ ගොඩිගමුව සණස නියෝජනය කළ කොළඹ ස්ටාර් බාලිකා බාලිකා අනුශූරතාව හිමිකර ගන්නා ලදී.

2024 සණස ප්‍රිමියර් ලීග් ක්‍රිකට් තරඟාවලියේ අතිවිශිෂ්ට සාර්ථකත්වය සියලු අපේක්ෂාවන් අභිබවා ගිය අතර, විවිධ පසුබිම්වල සිටින යොවුන් ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින්ගේ විචිත්‍රවත් ජවයෙන් සහ ආශාවෙන් අනුනාද විය. තරඟාවලියේ ගමන සනිටුහන් වූයේ උත්සවයට පෙර මාර්ගගත දිනුම් ඇදීමෙන්, උද්දීපනයේ සහ අපේක්ෂාවේ අංගයක් එක් කළ අතර, තරඟ දිනයේදී යූ ටියුබ් සහ ෆේස්බුක් හි සජීවී විකාශනයන් ලොව පුරා ප්‍රේක්ෂකයින් වෙත ප්‍රීතිමත් තරඟ ගෙන ආවේය.

සණස සම්මේලනයේ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී සුමිත් නිශාන්ත මහතා ප්‍රධාන ආරාධිත අමුත්තා ලෙස සහභාගි වීම උත්සවයේ වැදගත්කම තවත් ඔප්නැංවූ අතර, තරුණයින් අතර ක්‍රීඩාශීලිත්වය සහ දක්ෂතා වර්ධනය කිරීම සඳහා සණස දක්වන නොසැලෙන කැපවීම ඉස්මතු විය. පී.ඒ මහතාගේ අගනා මඟපෙන්වීම යටතේ. සණස ව්‍යාපාරයේ නිර්මාතෘ සහ සභාපති කිරිවන්දෙණිය මහතා, කණ්ඩායම් ක්‍රියාකාරිත්වය, ඔරොත්තු දීමේ හැකියාව සහ විශිෂ්ටත්වය යන ආචාර ධර්ම මූර්තිමත් කරමින් මෙම තරඟාවලිය අති සාර්ථක ලෙස සමෘද්ධිමත් විය.

2024 සණස ප්‍රිමියර් ලීග් ක්‍රිකට් තරඟාවලියට තිර රෙගුලාසි වැටෙද්දී, එහි ඇති එකමුතුකම, ක්‍රීඩාශීලිත්වය සහ දක්ෂතා සැමරීමේ උරුමය අනාගත පරම්පරාවන් දිරිමත් කරනු ඇත, ප්‍රජා සහභාගීත්වය සහ සාකල්‍ය සංවර්ධනය පෝෂණය කිරීමේ ක්‍රීඩාවේ පරිවර්තනීය බලය අවධාරනය කරයි.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )